Jak souvisí ho..o s osobním rozvojem?


Tady je můj osobní příběh o tom, jak jsem se za posledních 20 let dostala přes kvalitní stolici k osobnímu rozvoji a pak zase zpět a jak to změnilo můj život a mé podnikání.

Bylo velice horké léto 2003 a já jsem v rámci Erasmus programu pobývala v rozpálené Barceloně. Bylo to moc zajímavé období mého života. V Barceloně jsem byla velice sama a byly dny, kdy jsem ani s nikým nepromluvila, protože v srpnu je Barcelona poloprázdná.

Při brouzdání po internetu jsem narazila na informace o vitariánství (výživový směr, kdy se jí pouze syrová strava) a byly to pro mě tak fantastické informace, že jsem následující dva týdny měla plnou hlavu jen jídla. Miluju zeleninu, sacharidy mám na talíři jen jako doplněk a maso mi moc nechutná.

Barcelona 2003

Raw stravě jsem propadla a hltala jsem veškeré informace, které malá česká vitariánská komunita vypouštěla do světa. Denně jsem sledovala diskuzní fórum a neuvěřitelně mi to rozšířilo obzory ve všech možných alternativních tématech – od zdravé stravy, různých metod očisty organismu, přírodního zahradničení, rodových statků, meditací až po domácí porody, (ne)očkování dětí, alternativní školky a školy atp.

Na sobě jsem pocítila, že pročištěné tělo funguje jinak a že nutně potřebuje i rozvoj na duchovní úrovni. Tak jsem se tedy dostala na cestu osobního rozvoje.

V r. 2004 jsem začala žít s mým budoucím manželem a zároveň přidávat na svůj talíř i vařenou stravu. Se syrovou stravou jsem totiž měla nakročeno někam jinam než on. Naštěstí i můj muž miluje zeleninu a tak jsme oba jedli hodně zdravě. Navíc jsme měli možnost dva roky žít v úžasném Berkeley v Kalifornii, kde se dala koupit výtečná zelenina nebo třeba čerstvě vylovené mořské ryby.

Monterrey Market v Berkeley, CA

Začátkem roku 2008 jsme spolu absolvovali komplexní 5-týdenní očistný program pro celé tělo. Další dva roky jsem byla na vrcholu – tělo plné energie, zářící, zamilovaná, navíc jsem objevila koučink a rozhodla se pro profesní změnu.

USA 2008

Pak přišlo těhotenství, v roce 2010 se nám narodila dcera a má energie i záře šla prudce dolů. V roce 2013, to už jsme žili v Čechách, se nám narodil syn. A já jsem si v tom každodenním zápřahu s dětmi vůbec neuvědomila, že jsem potřeby mého těla odsunula na x-tou kolej.

Když obě děti konečně začaly chodit do školy a školky, začala jsem pomalu rozjíždět své podnikání (transformační přednášky, kurzy a konzultace pro ženy). Dělala jsem mou vysněnou práci, měla jsem dost času se vyspat nebo si jít zacvičit ALE vůbec jsem se necítila tak úžasně, jak bych měla. Celých 11 měsíců jsem si říkala, kde je ksakru chyba?! Co dělám špatně?!

A pak jsem se od hlavy až k patám osypala lupénkou. Nejdřív to vypadalo jako vyrážka, ale pupínky se postupně zvětšovaly, na některých místech i slévaly dohromady a šupinatěly. Že jde o lupénku jsem zjistila hned, protože jí trpím asi od 4 let, ale vždy se jednalo o několik ložisek ve vlasech a v dětství 2-3 fleky na těle. Proč jí teď mám úplně všude? Co se děje?!

Lupénka doslova od hlavy až k patám! Zima 2017/2018

Hledala jsem příčinu. Co mám teď pochopit?! Jedna vědma s kyvadlem mě uvítala slovy: “To je skvělý! Vnitřně se přenastavuješ.” Vzhledem k tomu, že jsem měla za sebou psychicky náročné období a chodila jsem na různé terapie, to dávalo smysl. Odmítala jsem se ale s lupénkou smířit. Nejen, že jsem vypadala hrozně, navíc ze mě padaly ve dne v noci šupinky odumřelé kůže a doma jsem musela denně vysávat.

Pak mi jedna známá začala povídat o detoxikaci. A já jsem si říkala: “No jasně, tohle všechno znám a než jsem měla děti, jsem to dělala…..” Během dne mi postupně všechno docvaklo a já jsem stála v úžasu s otevřenou pusou. Jak jsem mohla tohle nevidět?! Já, která ženám na kurzu pořád dokola připomínám, jak je důležité naplňovat své potřeby.

Po porodu dětí mi automaticky naskočily programy mé mámy: “Já nejsem důležitá. Děti jsou na prvním místě. Máma dojídá zbytky.” A podobné. A tak se stalo, že jsem za těch 7 let doma s dětmi zapomněla na potřeby mého těla. Nebýt lupénky, trvalo by mi asi mnohem déle, než bych si uvědomila, co se děje. Jsem svému tělu i lupénce velice vděčná, že mi dali takový očividný kopanec, který se nedal přehlédnout, ani ignorovat.

V zimě 2017/2018 jsem tedy znovu prošla intenzívní očistou střev a jater a lupénka, až na pár malých flíčků, zmizela. ALE přestože jsem jedla denně zeleninu, jsem byla pořád unavená a vrtalo mi hlavou “kde je problém?”. A pak mi do cesty přišly zelené potraviny Green Ways, které jsem sice už asi 15 let znala, přesto jsem si objednávala mladý ječmen z Nového Zélandu. Koncem roku jsem tedy začala pravidelně užívat ječmen a chlorellu Green Ways a po několika měsících přišel příval energie. Byla jsem nadšená!!! Mám zpět mou energii!!!

Konečně jsem pochopila, proč mi chyběla energie. Naše současná strava zkrátka obsahuje mnohem méně vitamínů a minerálů než dříve a navíc obsahuje chemikálie (pesticidy, insekticidy, hormony atd.), které jsou pro tělo zátěží. Bez kvalitních doplňků stravy dnes jen málokdo dokáže být zdravý a vitální do vysokého věku. Natož těhotná/kojící žena nebo máma od dětí.

Kdybych bývala užívala doplňky stravy, které užívám teď, nejspíš by moje mateřská probíhala v mnohem větší psychické pohodě, protože bych nebyla tolik nemocná, unavená a podrážděná a navíc bych měla i smysluplnou seberealizaci, po které jsem vždy toužila.

S dětmi pijeme šťávu z ječmene, rok 2014.

A tak se kruh uzavřel. Nejdříve jsem se věnovala zdravé stravě a očistě těla, potom s dětmi a krizí na mateřské přišel na řadu osobní rozvoj a pak se opět připomnělo tělo a já jsem se s chutí vrátila k mé oblíbené zelenině, procházkám a pravidelným očistám.

Došlo mi, že oba přístupy (péče o fyzické tělo a osobní rozvoj) jsou stejně důležité, navzájem propojené a dlouhodobě jedno bez druhého nefunguje.

Za uplynulých 14 let na volné noze jsem sledovala a sleduji různé úspěšné podnikatelky a velmi často vidím, jak jsou vyčerpané a opakovaně nemocné, protože jejich těla nedostávají potřebnou výživu a pohyb. Přitom někdy by pomohlo velice málo – pomocí krevních testů zjistit, jaké živiny ve stravě chybí, a podle výsledků testů začít užívat kvalitní doplňky stravy. Po půl roce opakovat testy a vyhodnotit, zda má užívání produktů smysl, upravit dávkování atp.

S tím vším ti ráda poradím a pomůžu. Mám dlouholeté bohaté zkušenosti, jak svoje, mé rodiny, tak i mých zákazníků.

Článek byl sepsán na jaře 2018 a konec doplněn v r. 2022.

Čím je Zinzino výjimečné?

Čím je Zinzino výjimečné?

Zinzino se v mnoha ohledech liší od všech ostatních MLM firem. To je důvod, proč do Zinzina přecházejí lídři z jiných společností s celými týmy. Za stejnou práci a stejný počet zaregistrovaných klientů/partnerů dostanou v Zinzinu mnohem vyšší odměnu než jinde.

pokračovat ve čtení