Síťový marketing jako ideální podnikání pro ženy

Čím více pronikám do síťového marketingu, tím více mě fascinuje, a uvědomuji si, jak je to ideální forma podnikání pro ženy.

My ženy se snažíme vydobýt si rovnoprávné postavení a vyrovnat se mužům i v oblasti seberealizace a výdělků. Pokud na to však jdeme stejnou cestou jako muži a pracujeme/podnikáme podle mužských principů, tak to dlouhodobě nefunguje. Buď skvěle šlape podnikání a rodina trpí, nebo je rodina spokojená, ale trpí žena uvnitř – cítí se nenaplněná, nedoceněná, chybí jí finanční nezávislost. A tak spousta žen stále hledá zdravou rovnováhu mezi rodinou a prací, rodinou a podnikáním, rodinou a vnitřním naplněním.

Vztahy jsou základ

Základním ženským principem je spolupráce. Ženy touží po harmonických vztazích a mají potřebu pomáhat. Bohužel, v klasickém podnikání se musí často obrnit hroší kůží a své přirozené naladění potlačit. Naproti tomu, v síťovém marketingu, kterému se také říká vztahový marketing, je to přesně naopak. Vztahy jsou zde alfou a omegou všeho.

Empatie a pomoc na prvním místě

Ženy jsou empatické a milují pomáhat. A o to přesně v síťovém marketingu jde. Naladit se na člověka, zjistit jeho potřeby a pokud mu můj produkt/spolupráce může pomoci, tak mu o tom řeknu. Není potřeba studovat žádné návody a chytré knížky, co – kdy – jak říct. Jediné, co dlouhodobě funguje, a v čem se všichni zúčastnění cítí dobře, je upřímný zájem o člověka a upřímné sdílení svých zkušeností. Asi nemusím zdůrazňovat, že přesně tohle ženy dělají naprosto přirozeně každý den.

Dělej to, co už teď děláš, a dostávej za to zaplaceno.

Bez investic a bez rizika

Začít klasické podnikání – otevřít si obchod, kavárnu, soukromou školku, dílnu, jakoukoli firmu, vyžaduje velké investice na počátku a běžný provoz také měsíčně něco stojí. Ani rozjetí podnikání typu poradenství/terapie není levné – výcvik v řádu desítek tisíc korun, investice do webu, fotek, propagace, osobního růstu atd. Člověk se rychle dostane přes 100 tisíc korun (moje osobní zkušenost). V porovnání s tím je vstupní investice do síťového marketingu zanedbatelná a v Zinzinu ji dokonce po roce spolupráce můžeš dostat celou zpět.

Ideální podnikání pro postupný rozjezd

Ženy o začátku podnikání často přemýšlí během rodičovské dovolené. V té době ale nemají dost financí, ani dost času podnikání rozjet. Síťový marketing je ideálním řešením. Je možné začít postupně, bez investic, dokonce i bez podpory partnera a do roka má žena jasno, zda má smysl dané podnikání dále rozvíjet, nebo ne. Když zjistí, že jí tento styl práce nesedí, tak nepřichází o žádné peníze. Je jen o zkušenost bohatší.

Dej síťovému marketingu šanci. Nemáš co ztratit a získat můžeš opravdu hodně!

Hotové podnikání

Založení jakékoli firmy vyžaduje od podnikatele řešení mnoha byrokratických a technických záležitostí. Pokud žena není technicky založená nebo nemá pomoc partnera, může ji to odradit vůbec začít. Pokud ji to přesto neodradí, musí řešit mnoho věcí, které ji většinou nebaví a odvádí ji od samotného tématu podnikání.

Rozjetí firmy a nalezení fungující strategie trvá většinou několik let. Uvádí se, že 60 % živnostníků do 3 let končí. V síťovém marketingu je od prvního dne strategie jasná a vyzkoušená a tvůj sponzor tě doprovází na každém kroku a je tu pro tebe vždy, když potřebuješ poradit/pomoci. Firma zajišťuje a zodpovídá za výrobu, testování i zasílání produktů, vyřizuje reklamace, účetnictví, GDPR, poskytuje tištěné materiály, hotové prezentace, organizuje školení. Všichni, kdo podnikali klasicky, se shodnou, že síťový marketing je neskutečná pohoda.

Nejsi v tom sama

V síťovém marketingu mají všichni (ti pod tebou i ti nad tebou) zájem na tom, aby se ti dařilo a vždy tě ochotně vyslechnou, pomůžou, poradí. To je obrovský rozdíl proti klasickému podnikání nebo zaměstnání, kde panuje konkurenční boj. V dobře nastaveném systému se nikdo nebojí, že ho přerosteš a vyšoupneš z jeho místa. Naopak je tvůj úspěch žádoucí a všichni ze z něj budou upřímně radovat.

Pokud je žena na volné noze (třeba jako koučka, terapeutka, masérka, dula, výživová poradkyně, něco šije nebo vyrábí), tak se většinou nemá komu svěřit a s kým řešit své otázky ohledně strategie, propagace a prodeje, ani s kým sdílet radost z úspěchu. Málokdo se do její situace dokáže vcítit, a tak většinou jako jediná možnost zbývá placená konzultace.

Přitom každá žena potřebuje sdílet! Právě sdílením si tříbí své myšlenky a má větší pocit naplnění. A partnera, i když je milující a naslouchající, tahle témata dlouhodobě nebaví. V síťovém marketingu máš svého sponzora a pokud je dobrý, tak si pro tebe vždy ochotně udělá čas. Navíc, nejsi odkázána jen na člověka, který tě ke spolupráci přivedl. Klidně se může stát, že tě jako mentor zaujme někdo jiný v síti. Je to naprosto v pořádku.

Možná nevěříš, že v MLM není konkurence, možná máš i špatnou zkušenost. Věřím, že u levnějších produktů se dá vydělávat bez budování osobních vztahů a konkurence existuje, ale čím hodnotnější produkt, tím větší roli hraje tvá jedinečná energie, tvé nadšení a přesvědčení. Nikdo jiný není jako ty!

Naprostá svoboda

Síťový marketing dává maximální svobodu. Ty si vybíráš své klienty a kolegy. Ty se rozhoduješ kolik a kdy budeš pracovat. Je jedno, kde žiješ, zda se chceš s lidmi potkávat v kavárně nebo online. Máš doma malé děti a musíš svou práci podřizovat jim? Nechceš pracovat v létě, když mají děti prázdniny? Ráda cestuješ a nechceš své podnikání fixovat na jednu zemi/lokalitu? Síťový marketing je ideální řešení! Jediné, co nutně potřebuješ, je chytrý telefon s přístupem k internetu.

Já jsem do Zinzina vstoupila na jaře 2020, právě když se rozbíhal Covid. Obě děti (2. a 5. třída) i manžel byli téměř celý první rok doma. Navíc u nás platí, že o děti a domácnost se z 90 % starám já. Při plánování svých pracovních činností respektuji svůj měsíční cyklus, v létě a v prosinci pracuji minimálně. Přes všechny tyto “překážky” se mi podnikání skvěle rozjelo a stále roste, i když si některé týdny nebo dokonce měsíce dávám pauzu. (odkaz na stránku o mě – tabulky příjmů)

V každé firmě a v každé síti je to jiné

Netvrdím, že to, co zde píšu, platí pro všechny firmy fungující na principu síťového marketingu, a pro všechny sítě. Mluvím o svých vlastních zkušenostech a o tom, jak to funguje v týmu, který já osobně vedu.

Můžeš být nadšena ze síťového marketingu, z produktu, z filosofie firmy, z výše provizí, ale pokud ti nesedí tým, do kterého ses dostala, tak práci dříve či později vzdáš. Vztah a důvěra k člověku, který ti o možnosti spolupráce řekne, je jeden z nejdůležitějších faktorů. Proto, než bych někomu posílala podrobnosti o spolupráci, chci se s ním nejdříve potkat a zjistit, zda jsme naladěni na stejnou vlnu. Pokud ne, nemá smysl nic dalšího řešit.

Čím je Zinzino výjimečné?

Čím je Zinzino výjimečné?

Zinzino se v mnoha ohledech liší od všech ostatních MLM firem. To je důvod, proč do Zinzina přecházejí lídři z jiných společností s celými týmy. Za stejnou práci a stejný počet zaregistrovaných klientů/partnerů dostanou v Zinzinu mnohem vyšší odměnu než jinde.

pokračovat ve čtení